Skip to content
Community
About Us
Contact
Help
Login
Amount of items in wishlist:
0
Wishlist
Amount of items in basket:
0
Basket
Menu
Menu
Become A Member
Back
Become A Member
Membership
Become a member
About Membership
Gift Membership
Redeem Your Gift Membership
What members say about us
About The Wine Society
About The Society
Better Value, Better Values
Our Heritage & History
Our Buyers & Growers
Our Awards
Buy Membership
Buy Membership
Close Menu
Fine Wine
Back
Fine Wine
Fine wine spotlight
Fine Wine Collection
Fine wine spotlight
Fine Wine Collection
Browse By Type
Browse Our Fine Wine Hub
Fine Red Wines
Fine White Wines
Fine Wine Mixed Cases
Fine Champagne & Sparkling
Wines for Laying Down
Fine Halves & Magnums
Fine Sweet Wines
Fine Sherry & Fortified Wines
Discover Fine Wine
Small Wonders
Tasting Kits
Museum Release
Low-Stock Fine Wines
Fine Wine Bin Ends
Getting Started
Vintage Chart
Fine Wine Subscriptions
In-Bond Wines
Browse All In-Bond Wines
What Is In-Bond?
Remaining In-Bond Stocks
Storing Fine Wine
Store Wine In Members Reserves
How To Store Wine
View All Our Fine Wines
Close Menu
Features
Back
Features
Latest feature
Features and offers
Latest feature
Features and offers
Latest features
Toby's Farewell to South America
Festival Of France
The Spirit Of Italy
Fine Wine Collection
Wine And Dine
Offers
Summer Clearance
Fine Wine Clearance
Case Savings
Popular
Own-Label Wines
Jancis Robinson’s Value Picks
Low-Stock Fine Wines
Hot Off The Press
In-Bond Offers
Mas de Daumas Gassac 2025 & 2026
Van Loggerenberg 2025
Weinert 2004
Kooyong 2024 & 2025
Domaine Bouchard
BIG bottles
Nyetimber Blanc de Blancs 2018
Port 2024
Close Menu
Buy
Back
Buy
By Type
Back
Wine Types
View All Wines
Browse Our Wines
Rosé Wines
Red Wines
White Wines
Mixed Wine Cases
Sparkling Wines
Fortified Wines & Sherry
Sweet Wines
New Wines
Organic Wines
Biodynamic Wines
Natural Wines
Orange Wine
Dry Wines
Vegetarian Wines
Vegan Wines
11% ABV & Under Wines
Society's own
All Own-label Wines
Society Wines
Exhibition Wines
By Size
Cans
Half Bottles
Bigger Bottles
Bag in Box
Other
Gifting
Sake
Spirits
Whisky
Low & No Alcohol Drinks
Beers & Ciders
Accessories
Soft Drinks & Mixers
Discover
Fine Wine
Museum Release
Tasting Kits
The Society's Pioneers
Bag-In-Box & More
Bestsellers
Rare Wines & Small Stocks
Small Wonders
Our Wine Advice Service
Shop Wines By Price
Wines under £10
Wines £10 - £20
Wines £20 - £30
Wines over £30
Supplier Supported Deal
Nyetimber Classic Cuvée Brut NV
Supplier Supported Deal
Nyetimber Classic Cuvée Brut NV
Close Menu
By Wine Region
Back
France
Browse French Wines
Rhône Wines
South Of France Wines
Loire Wines
Bordeaux Wines
Burgundy Wines
Beaujolais Wines
Alsace Wines
Champagne
Languedoc-Roussillon Wines
Provence, Massif & Corsica
Jura & Savoie
All France
Italy
Browse Italian Wines
Southern Italian Wines
Central Italian Wines
North-West Italian Wines
North-East Italian Wines
All Italy
Spain
Browse Spanish Wines
Rioja Wines
Ribera del Duero Wines
All Spain
Rest of the World
South African Wines
Portuguese Wines
USA Wines
New Zealand Wines
Greek Wines
Australian Wines
English wines
Chilean Wines
German Wines
Argentinian Wines
Austrian Wines
Lebanese wine
Other Countries
Featured region
Toby's Farewell To South America
Featured region
Toby's Farewell To South America
Close Menu
By Grape
Back
Red Grapes
Pinot Noir
Malbec
Zinfandel
Merlot
Syrah or Shiraz
Cabernet Sauvignon
Gamay
Nebbiolo
Sangiovese
Grenache
Tempranillo
Zweigelt
White Grapes
Sauvignon Blanc
Chardonnay
Riesling
Muscadet
Viognier
Pinot Grigio
Chenin Blanc
Gruner Veltliner
Gewurztraminer
Semillon
Muscat
Discover More
Other Grapes
Learn About Grape Varieties
Explore Range
Grape Feature
Getting to know cabernet sauvignon
Grape Feature
Getting to know cabernet sauvignon
Close Menu
By Occasion
Back
Celebration Wines
Wine Gifts
Birthday & Anniversary Wines
Date Night Wines
Easter Wines
Wedding Wines
Picnic Wines
Barbecue Wines
Christmas Day Wines
Boxing Day Wines
Explore Occasions
The Society's Champagne Brut NV
The Society's Champagne Brut NV
Close Menu
Fine Wine & Storage
Back
By type
Browse Fine Wine
Fine Red Wines
Fine White Wines
Wines For Laying Down
Fine Wine Mixed Cases
Fine Champagne & Sparkling
Fine Halves & Magnums
Fine Sweet Wines
Fine Sherry & Fortified Wines
Discover Fine Wine
Small Wonders
Tasting Kits
Museum Release
Getting Started
Vintage Chart
Fine Wine Subscriptions
In-Bond Wines
What Is In-Bond?
Storing Wine
Store Wine In Members' Reserves
How To Store Wine
View All Our Fine Wines
Fine Wine Spotlight
Fine Wine Collection
Fine Wine Spotlight
Fine Wine Collection
Close Menu
In-Bond Wines
Back
En Primeur
Mas de Daumas Gassac 2025 & 2026
En Primeur
Mas de Daumas Gassac 2025 & 2026
First Release
Van Loggerenberg 2025
First Release
Van Loggerenberg 2025
UK Bonded Offer
Weinert 2004
UK Bonded Offer
Weinert 2004
Closing soon
Port 2024
Domaine Bouchard
Kooyong 2024 & 2025
BIG bottles
Nyetimber Blanc de Blancs 2018
Overview
Browse All In-Bond Wines
Remaining In-Bond Stocks
Past En Primeur Offer Notes
New To Buying In-Bond?
What Is In-Bond?
How En Primeur Works
Why Buy En Primeur?
First Release Explained
Storing Wines With Us
Close Menu
Offers
Back
Warehouse Savings
Warehouse Savings
Clearance
Clearance
Fine Wine Bin Ends
Fine Wine Bin Ends
Browse Offers
Case Savings
Browse Our Offers
Everyday Value
Close Menu
Wine Subscriptions
Back
Regular deliveries of buyer-picked wines
Wine Without Fuss
Regular deliveries of buyer-picked wines
Wine Without Fuss
Create a cellar of fine wine
Vintage Cellar Plan
Create a cellar of fine wine
Vintage Cellar Plan
Close Menu
Own-label
Back
Own-label
Featured wine
The Society's Montepulciano d'Abruzzo 2024
Featured wine
The Society's Montepulciano d'Abruzzo 2024
Discover Own-label
Browse Our Own-label Hub
Own-label Wines
Own-label Mixed Cases
White wines
Rosé wines
Red wines
Bin Series
Exhibition Wines
Browse All Exhibition Wines
Exhibition Red Wines
Exhibition White Wines
Exhibition Fortified Wines
Exhibition Mixed Cases
Exhibition Spirits
Society Wines
Browse All Society Wines
Society Red Wines
Society White Wines
Society Rosé Wines
Society Champagne & Sparkling Wines
Society Mixed Cases
Society Half Bottles
Society Fortified Wines
Society Spirits
Close Menu
Mixed Cases
Back
Mixed Cases
Featured case
South America Winemakers Case
Featured case
South America Winemakers Case
Case spotlights
All Mixed Cases
Festival of France Mixed Cases
South American Mixed Cases
Spirit Of Italy Mixed Cases
Red Wine Cases
White Mixed Cases
Sparkling Mixed cases
Mixed Colours
Popular categories
Fine Wine Mixed Cases
Own-label Mixed Cases
Clearance Mixed Cases
Close Menu
Events & Expertise
Back
Events & Expertise
London - Burgundy dinner with Toby Morrhall
20 Oct 2026 6:30 - 10:00 pm
London - Burgundy dinner with Toby Morrhall
20 Oct 2026 6:30 - 10:00 pm
Experience
All Tastings & Events
Buying Tastings As Gifts
About Tastings & Events
Recordings Of Past Events
Tasting, Events & Showroom FAQs
Discover Tastings & Events
Discover
All Articles
Inspiration
Food & Wine
Lifestyle & Opinion
Travels In Wine
Wine Basics
Grape Varieties
Wine Styles
Serve, Store & Taste
Explore
Expertise
Grower Stories
The Road Less Travelled
Regional Guides
Sustainability
Sustainability Hub
The Society's Pioneers
Latest news
Strategy
Our Climate & Nature Winners
Close Menu
Help
Contact Us
About The Society
Community
Call us at this number:
01438 741177
Home
Buy
Spirits
Other Spirits
Other Spirits
Filters (0)
Sort By
Relevance
Price Low - High
Price High - Low
Popular
New
Product A-Z
Product Z-A
Showing 18 results
List View
Grid View
Download format:
Download PDF
Download CSV
Sort By
Sort By
Relevance
Price Low - High
Price High - Low
Popular
New
Product A-Z
Product Z-A
Filters (0)
Clear All
Filter by
Type
Filter by Type
Fine Wine (4)
Other Spirits (13)
Aperitifs (3)
Liqueurs (2)
Filter by
Price
Filter by Price
£10-£14.99 (2)
£15-£24.99 (5)
£25-£49.99 (11)
Min Price
Max Price
Filter by
Country
Filter by Country
England (9)
France (6)
Italy (1)
Mexico (1)
Trinidad & Tobago (1)
Filter by
Region
Filter by Region
Piedmont (1)
Filter by
Own-label
Filter by Own-label
All Own-Label (4)
The Society Range (4)
Filter by
Alcohol level %
Min
Max
Filter by
Fullness/Sweetness
Filter by Fullness/Sweetness
3 - Dry, rich (1)
5 - Medium sweet (1)
Filter by
Grape
Filter by Grape
Cortese (1)
Filter by
Stock status
Filter by Stock status
Due in (1)
In stock (17)
Filter by
Oak influence
Filter by Oak influence
no oak influence (10)
oak used but not v. noticeable (3)
bouquet/flavour marked by oak (1)
Filter by
Producer
Filter by Producer
Dolin (1)
Famille Dupont (1)
Gabriel Boudier (1)
Generic Producer (15)
Filter by
Bottle size (CL)
Filter by Bottle size (CL)
70cl (11)
50cl (3)
100cl (1)
75cl (3)
Filter by
Closure type
Filter by Closure type
Cork, natural (1)
Screwcap (9)
Stopper cork, ie sherry (6)
Stopper cork, no capsule (2)
Filter by
Star Rating
View all filters
Reset filters
Apply
Showing 18 results
The Society's Gin High Strength
England
50% vol
4.575 star rating
40 Reviews
For a gin and tonic with an extra kick! Our high-strength gin is made by Tham...
Price:
£24.50
Bottle
£35.00/litre
Price:
£294.00
Case of 12
£35.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Buy Item
The Society's Gin High Strength
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
The Society's Chambéry White Vermouth
France
17.5% vol
4.5416665 star rating
24 Reviews
Dry and floral, the most distinctive of all vermouths and based on local herb...
Price:
£11.50
Bottle
£15.33/litre
Price:
£138.00
Case of 12
£15.33/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Buy Item
The Society's Chambéry White Vermouth
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Crème de Cassis de Dijon ‘Paul Rouvière’, Gabriel Boudier 50cl
France
20% vol
4 star rating
1 Reviews
The blackcurrant (cassis) harvest in Dijon perfumes the air every year, and t...
Price:
£16.00
Bottle
£32.00/litre
Price:
£96.00
Case of 6
£32.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Crème de Cassis de Dijon ‘Paul Rouvière’, Gabriel Boudier 50cl
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Dolin Red Vermouth de Chambéry
France
16% vol
4 star rating
12 Reviews
A benchmark red vermouth made by Dolin to an 1820s' recipe. Using more than 3...
Price:
£14.95
Bottle
£19.93/litre
Price:
£179.00
Case of 12
£19.89/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Buy Item
Dolin Red Vermouth de Chambéry
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Litre of The Society's Vodka
England
37.5% vol
4.5 star rating
4 Reviews
Made exclusively for us in London, this English-grain based vodka is pure, cl...
Price:
£25.00
Bottle
Price:
£300.00
Case of 12
£25.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Buy Item
Litre of The Society's Vodka
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Dr Ulrich Vermouth Rosso di Torino
Italy
16.5% vol
Cortese
4 star rating
3 Reviews
Marolo have used an original recipe from 1854, developed by Dr. Domenico Ulri...
Price:
£28.00
Bottle
£37.33/litre
Price:
£168.00
Case of 6
£37.33/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Dr Ulrich Vermouth Rosso di Torino
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
East London Liquor Company London Dry Gin
England
40% vol
4 star rating
8 Reviews
Made at the site of a renovated former-glue factory in London's East End (as ...
Price:
£27.00
Bottle
£38.57/litre
Price:
£162.00
Case of 6
£38.57/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
East London Liquor Company London Dry Gin
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Angostura 7-Year-Old Caribbean Rum
Trinidad & Tobago
40% vol
4 star rating
8 Reviews
A rich toffee and banana-scented molasses-based rum from Trinidad and Tobago'...
Price:
£25.00
Bottle
£35.71/litre
Price:
£150.00
Case of 6
£35.71/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Angostura 7-Year-Old Caribbean Rum
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Calvados du Pays d'Auge VSOP
France
42% vol
3.1 star rating
10 Reviews
Too often we forget about the delights of Calvados, a great pairing with many...
Price:
£40.00
Bottle
£57.14/litre
Price:
£480.00
Case of 12
£57.14/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Buy Item
Calvados du Pays d'Auge VSOP
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 12
Add
Kew London Dry Gin 70cl
England
42% vol
5 star rating
1 Reviews
A welcome return for this popular gin, now made by The East London Liquor Co....
Price:
£41.00
Bottle
£58.57/litre
Price:
£246.00
Case of 6
£58.57/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Kew London Dry Gin 70cl
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Cabrito Reposado Tequila
Mexico
38% vol
0 star rating
0 Reviews
A clean, expressive reposado with notes of baked agave, vanilla and soft oak,...
Price:
£37.00
Bottle
£52.86/litre
Price:
£222.00
Case of 6
£52.86/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Cabrito Reposado Tequila
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
East London Liquor Company Vodka 70cl
England
40% vol
5 star rating
1 Reviews
This vodka is made with 100% British wheat distilled in East London's copper ...
Price:
£24.50
Bottle
£35.00/litre
Price:
£147.00
Case of 6
£35.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
East London Liquor Company Vodka 70cl
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
New Vintage
Sloe Motion Sloe Gin
England
26% vol
2.75 star rating
4 Reviews
Hand-picked sloes from Yorkshire are steeped in London gin to produce this ru...
Price:
£25.00
Bottle
£35.71/litre
Price:
£150.00
Case of 6
£35.71/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Sloe Motion Sloe Gin
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Gabriel Boudier ‘Fontbonne’ Curaçao Triple Sec 50cl
France
40% vol
0 star rating
0 Reviews
Made for The Wine Society by Gabriel Boudier and distilled with Curaçao orang...
Price:
£21.00
Bottle
£42.00/litre
Price:
£126.00
Case of 6
£42.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Gabriel Boudier ‘Fontbonne’ Curaçao Triple Sec 50cl
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Marc de Chateauneuf-du-Pape Chateau Mont-Redon Abeille et Fabre 70cl
France
42% vol
5 star rating
7 Reviews
Lovely, rich, sweet marc with lingering flavours of nuts and raisins.
Price:
£46.50
Bottle
£66.43/litre
Price:
£279.00
Case of 6
£66.43/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Marc de Chateauneuf-du-Pape Chateau Mont-Redon Abeille et Fabre 70cl
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Black Bridge Distillery Small Batch Gin
England
43% vol
0 star rating
0 Reviews
This Hertfordshire, small-batch gin has classic juniper and citrus notes, wit...
Price:
£35.00
Bottle
£70.00/litre
Price:
£210.00
Case of 6
£70.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Black Bridge Distillery Small Batch Gin
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
New
Whittaker's Gin
England
42% vol
3.6666667 star rating
3 Reviews
This craft gin is inspired by the Yorkshire countryside. As well as tradition...
Price:
£35.00
Bottle
£50.00/litre
Price:
£210.00
Case of 6
£50.00/litre
Buy Item
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Buy Item
Whittaker's Gin
In stock
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Other
Bottle
Case of 6
Add
Due in
The Society's London Dry Gin
England
37.5% vol
4.071429 star rating
28 Reviews
This is a classic, juniper-led gin made exclusively for the Wine Society by m...
Due back in stock soon
Log in to be emailed when in stock
Back to top