There’s a host of new and exciting flavours to discover with the latest additions from our new List arriving online.

Read more

Showing 26 results

Filters (0)

Filter by Type

Filter by Price

Filter by Country

Filter by Region
  • View all

Filter by Own-label

Filter by Fullness/Sweetness

Filter by Grape

Filter by Stock status

Filter by Oak influence

Filter by Producer

Filter by Sub-region

Filter by Bottle size (CL)

Filter by Closure type

Filter by Complementing foods
  • View all

Showing 26 results

Château Cérestin La Lande, Médoc 2022

France 13.5% vol
Merlot
3.3333333 star rating 6 Reviews
Save ÂŁ1 per bottle. With deep colour, a bouquet of plums and dark chocolate, ...
Original price: £10.50 Current price:£9.50 Bottle £12.67/litre
Original price: £126.00 Current price:£114.00 Case of 12 £12.67/litre

Château Camarsan, Bordeaux 2022

France 14.5% vol
Merlot
4.142857 star rating 14 Reviews
With deep purple colour and a generous plum and dark chocolate bouquet, this ...
Price:£8.95 Bottle £11.93/litre
Price:£107.00 Case of 12 £11.89/litre

Château Tour de Barbereau, Bordeaux 2022

France 14.5% vol
Merlot
3.7 star rating 10 Reviews
Unoaked any-day red from a family-owned property producing good, honest well-...
Price:£8.95 Bottle £11.93/litre
Price:£107.00 Case of 12 £11.89/litre

The Society's Golden Ale

England 4.3% vol
4 star rating 2 Reviews
Brewed by Moor Beer, in Bristol, this is a traditional English golden ale. It...
Price:£2.75 Can £6.25/litre
Price:£33.00 Case of 12 £6.25/litre

Thomson & Scott ‘Noughty’ Alcohol Free Sparkling Rosé

Germany 0% vol
Tempranillo
4.111111 star rating 18 Reviews
The best dry, alcohol-free rosé that we have tasted and at an excellent price...
Price:£8.95 Bottle £11.93/litre
Price:£53.50 Case of 6 £11.89/litre

The Society's English Lager

England 3.8% vol
5 star rating 1 Reviews
This deservedly popular beer now has a new look, and remains a crisp, refresh...
Price:£2.50 Bottle £7.58/litre
Price:£60.00 Case of 24 £7.58/litre

London Black Nitro Porter, Anspach & Hobday, Bermondsey 470ml

England 4.4% vol
4.25 star rating 8 Reviews
This is silky, creamy and a sure-fire hit for any lover of the famous Irish p...
Price:£3.50 Can £7.45/litre
Price:£84.00 Case of 24 £7.45/litre

The Society's Alcohol Free Lager 440ml

England 0.5% vol
4.1666665 star rating 6 Reviews
Produced for us by Bristol-based brewery Wiper & True, this is a great alcoho...
Price:£3.50 Can £7.95/litre
Price:£42.00 CASE12 £7.95/litre

Magnum of Muscadet Sèvre-et-Maine sur Lie, Comte Leloup du Château de Chasseloir, Cuvée des Ceps Centenaires, Chéreau-Carré 2014

France 12% vol
Muscadet
4.5 star rating 2 Reviews
Classic, palate-refreshing Muscadet, made from a plot of vines averaging 100 ...
Price:£28.00 Magnum £18.67/litre
Price:£168.00 Case of 6 £18.67/litre

Sawanotsuru Sake 72cl

Japan 14.5% vol
3.5 star rating 4 Reviews
One of the best value sakes around, this is medium-weight clean and crisp. Ma...
Price:£14.00 Bottle £19.44/litre
Price:£162.00 Case of 12 £18.75/litre

Bohórquez Crianza, Ribera del Duero 2020

Spain 14.5% vol
Tempranillo
3.5 star rating 2 Reviews
Previously labelled as 'Cardela', the Bohorquez Crianza has a new look, more ...
Price:£19.50 Bottle £26.00/litre
Price:£117.00 Case of 6 £26.00/litre

Château de Monbel Bas Armagnac 2001

France 42% vol
0 star rating 0 Reviews
This full, mature brandy has incredible concentration and complexity, with fl...
Price:£56.00 Bottle £80.00/litre
Price:£672.00 Case of 12 £80.00/litre

Champagne Billecart Salmon Le Rosé NV

France 12% vol
Pinot Noir Meunier Chardonnay
5 star rating 2 Reviews
A reference point for rosé Champagne. Subtle yet so complex, with bright citr...
Price:£67.00 Bottle £89.33/litre
Original price: £402.00 Current price:£361.00 Case of 6 £80.22/litre

Ridgeview Bloomsbury NV Sussex

England 12% vol
Pinot Noir Meunier Chardonnay
5 star rating 2 Reviews
It’s a Wine Champions double from Ridgeview in 2026: our Exhibition Blanc de ...
Price:£32.00 Bottle £42.67/litre
Price:£192.00 Case of 6 £42.67/litre

Domaine Roche Aiguë, Hautes-Côtes de Beaune La Lave 2022

France 12.5% vol
Chardonnay
0 star rating 0 Reviews
From a cool vineyard in the Hautes CĂ´tes de Beaune, this has a taut and fresh...
Price:£26.50 Bottle £35.33/litre
Price:£159.00 Case of 6 £35.33/litre

Domaine de Bellene, Saint-Romain Vieilles Vignes Blanc 2022

France 12% vol
Chardonnay
0 star rating 0 Reviews
From a cool, high-altitude village, this was matured in large barrels to avoi...
Price:£28.00 Bottle £37.33/litre
Price:£168.00 Case of 6 £37.33/litre

Spätburgunder Dernauer Hartdberg Grosses Gewächs, Ahr, Stodden 2019

Germany 12.5% vol
Pinot Noir
4 star rating 1 Reviews
Full-flavoured German pinot from a top rated vineyard in the Ahr Valley, near...
Original price: £65.00 Current price:£58.50 Bottle £78.00/litre
Original price: £390.00 Current price:£351.00 Case of 6 £78.00/litre

Maratheftiko, Makarounas Winery 2021

Cyprus 13% vol
3.6666667 star rating 3 Reviews
Meaning 'theft', the indigenous variety maratheftiko can't self pollinate, so...
Price:£26.00 Bottle £34.67/litre
Price:£156.00 Case of 6 £34.67/litre

Bandol Blanc, Domaine Dupuy de Lome 2023

France 13% vol
Clairette
5 star rating 1 Reviews
This is a crisp, dry white from Provence. Clairette is the mail grape which g...
Price:£22.50 Bottle £30.00/litre
Price:£270.00 Case of 12 £30.00/litre

Shichiken Junmai Daiginjo Sake 72cl

Japan 15% vol
4.5 star rating 2 Reviews
Shichiken brewery was founded in 1750 at the foot of Mt Kaikoma in the town o...
Price:£32.00 Bottle £44.44/litre
Price:£384.00 Case of 12 £44.44/litre

RB32 Brut, Exton Park NV Hampshire

England 11.5% vol
Pinot Noir
0 star rating 0 Reviews
An opulent and food-friendly blend of 60% pinot noir and 40% chardonnay made ...
Price:£39.00 Bottle £52.00/litre
Price:£234.00 Case of 6 £52.00/litre

Champagne Castelnau Rosé Brut NV

France 12.5% vol
Pinot Noir Meunier Chardonnay
5 star rating 1 Reviews
A joyful, bright rosé Champagne. It's lively, pure, and vibrantly fruity, lea...
Price:£46.00 Bottle £61.33/litre
Original price: £276.00 Current price:£248.00 Case of 6 £55.11/litre

Domaine François d'Allaines, Santenay Blanc ‘Les Bras' 2022

France 13.5% vol
Chardonnay
1 star rating 1 Reviews
This will be the last vintage of this excellent wine. Very small yields produ...
Price:£34.00 Bottle £45.33/litre
Price:£204.00 Case of 6 £45.33/litre

Blanc de Blancs, Langham NV Dorset

England 12% vol
Chardonnay
3.5 star rating 4 Reviews
Langham’s reputation as one of England’s most exciting sources of sparkling w...
Price:£44.00 Bottle £58.67/litre
Price:£264.00 Case of 6 £58.67/litre

Shichiken Junmai Ginjo Sake 72cl

Japan 15% vol
4 star rating 4 Reviews
Shichiken brewery in Yamanishi prefecture of Japan has made sake since 1750, ...
Due back in stock soon

The Society's Exhibition Alsace Riesling 2020

France 13% vol
Riesling
5 star rating 1 Reviews
Classically honed dry riesling from the Hugel family's own estate vineyards i...
Out of stock
View alternative
Back to top